Orduspor-"Her şeye burnunu sokma"

Spor Toto Süper Lig'de mücadele eden Orduspor, dünkü Fenerbahçe maçı sonrasında kaleci Volkan'ın tuvaletle ilgili açıklamalarına sert cevap verdi.

Akün, Volkan'ın stada yaptığı eleştiri ile teknik direktör Hector Cuper'in havaalanında karşılanması açıklamasının aynı kelimeler içinde geçmesini anlamadıklarını söyledi. Akün, 19 Eylül stadının 1960 yılında yapıldığını söyleyerek, "19 Eylül Stadı 1960 yılında o zaman ki UEFA kriterlerine uygun olarak yapılmış bir stattır. Süper Lige çıkmamız ile birlikte kriterlere göre yenilenerek bazı ilaveler yapılmıştır. Halen çalışmalar devam etmektedir" dedi.

Volkan'ın isteğinde haklı olduğunu belirten Akün, şunları söyledi:
"Volkan Demirel yüksek standartta bir stat beklemekte haklıdır. Orduspor kulübü, bünyesinde bulunan Durugöl Tesislerini 5 yıldızlı otel konforuna getirerek, tesisleşmeye verdiği önemi göstermiştir. Ancak biz 19 Eylül Stadında kiracıyız. Yeni İl Müdürümüz Ömer Yılmaz ile birlikte hızlı bir şekilde eksikler giderilmektedir. Süper Lig'e çıktığımız süreçten itibaren 2 aylık bir süreçte kriterlere uygun olması için ancak bu kadar yapılabilmiştir, çalışmalar halen devam etmektedir, inşallah yeni Ordu Arena stadımız ile birlikte bu eksiklerin hiçbiri olmayacaktır. Volkan Demirel'in stadımızda olan bir eksiklik ile hava alanında hocamızı karşılamamız arasında kurduğu bağı anlamış değilim. Bu oyuncunun kendi üstüne vazife olmayan bir konu hakkında beyanda bulunmasını medyanın Hocamız Sayın Hector Cuper'e olan yoğun ilgisine ve Orduspor kulübünün şike süreci boyunca sergilediği dik ve onurlu duruşuna bağlıyorum. Futbolcular hadlerini bilerek, görevlerini yeşil sahada icra etmelidir. Her şeye burnunu sokmadan işlerini yapmalıdırlar."

Fanatik

Categories: ,

Leave a Reply