Fenerbahçe Ülker farklı kazandı

Beko Basketbol Ligi'nde Fenerbahçe Ülker, Hacettepe Üniversitesi'ni 79-58 yendi.

Karşılaşmaya iki takım da iyi başladı. Fenerbahçe Ülker, Kaya, ve Bogdanoviç'in sayılarıyla 3 dakikada skoru 6-2'ye taşıdı. Hacettepe Üniversitesi, aynı dakika içinde Sanders'in 3 sayılık basketiyle skoru 6-5'e getirdi ve farkın açılmasını önledi. Kaya'nın sayısıyla skorda 8-5 üstünlüğünü sürdüren Fenerbahçe Ülker, daha sonra sayı üretmekte zorlandı. Aynı şekilde Hacettepe Üniversitesi de ilk periyodun bitimine 4 dakika 48 saniya kala sayı bulmakta güçlük çekti. Başkent ekibinin hücumlardan boş dönmesi sonrasında İstanbul temsilcisi, Gist ve Jerrells ile üst üste sayılar bularak, periyodun bitimine 2 dakika 41 saniye kala 15-5'lik skor üstünlüğünü yakaladı. Farkın ardından biraz olsun oyun disiplininden kopan Fenerbahçe Ülker'in hücumda zorlanması sonrasında Hacettepe Üniversitesi üst üste Osei ve Özgür ile sayılar bularak, skoru 17-9'a getirdi. İlk periyodun son sayısını hızlı hücumla bulan Fenerbahçe Ülker, bu bölümü 19-9'luk skorla önde kapattı.

İkinci periyoda Oğuz'un sayısıyla başlayan Fenerbahçe Ülker, daha sonra Jerrells ile üst üste sayılar bularak 27-11'lik üstünlük sağladı. Hacettepe Üniversitesi'nin hücumda ve savunmadaki pota altında etkisiz kalması konuk ekibin skorda farklı üstünlÜğüne neden oldu. Her iki periyotta başkent ekibi, çok sayıda 3 sayılık atış kullanmasına karşın sadece Sandres ve Hüseyin ile sayılar üretti. Toparlanan Hacettepe Üniversitesi, üst üste Collins ile sayılar üreterek maçtan kopmamaya çalıştı. Collins'in sayılarıyla skoru 29-20'ye getiren başkent temsilcisi, daha sonraki bölümde yine kötü hücumlarını sürdürdü. Bitime 1 dakika kala 41-25 üstünlüğünü sürdüren Fenerbahçe Ülker, ilk devreyi de takımın skor üstünlüğünü elinde tutan Bogdanoviç'in 3 sayılık basketiyle 44-25 önde tamamladı.

İkinci yarıya Hacettepe Üniversitesi daha iyi başladı ve Collins ile 3 sayılık basket buldu. Fenerbahçe Ülker ise 2 hücumdan boş döndü. Başkent ekibi, Derya'nın çaldığı topla basket bularak skoru 44-30'a getirdi. Daha sonra toparlanan Fenerbahçe Ülker, Kaya'nın basketi ve Bogdanoviç'in 3 sayılık basketiyle bitime 5 dakika 42 saniye kala skor üstünlüğünü 49-32'ye taşıdı. Hacettepe Üniversitesi'nin gayretli oyunu rakibini durdururken, skorda da farkı azalttı. Son hücumda Hüseyin ile 3 sayılık atıştan sayı bulan başkent temsilcisi skorda 49-37'yi yakaladı. Ev sahibi ekibin adam adama savunmaya dönmesiyle Fenerbahçe Ülker hücum yapmakta zorlandı. Yaklaşık 3 dakika boyunca her iki takım da sayı üretemedi. Hacettepe Üniversitesi'nde Marsh'ın içeriden bulduğu sayıyla skor 49-39'a kadar geldi. Periyodun bitimine 30 saniye kala 52-41 önde giren Fenerbahçe Ülker aynı skorla bu bölümü önde tamamladı.

Son periyoda Oğuz ve Tomas'ın basketi ve Bogdanoviç'in 3 sayılık basketiyle hızlı giren Fenerbahçe Ülker üstünlüğünü de 59-43'e taşıdı. Bu periyot Hacettepe Üniversitesi'nde Marsh, Fenerbahçe Ülker'de de Bogdanoviç arasında geçti. Her iki oyuncu da takımlarına katkı yapan sayıları üreterek, tribünleri coşturdu. Bu bölümde takımlar hızlı hücumlarla sayı ararken, bunda da başarılı oldular. Bitime 2 dakika 46 saniya kala 74-56 üstünlüğünü sürdüren Fenerbahçe Ülker, Gist ve Erbil'in sayılarıyla maçtan 79-58 galip ayrılmasını bildi.

HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ: 58 - FENERBAHÇE ÜLKER: 79
Salon:
Ankara
Hakemler: Aytuğ Ekti, Zafer Yılmaz, Ahmet Tatlıcı
Hacettepe Üniversitesi: Collins 13, Marsh 20, Sanders 6, Derya 2, Hüseyin 10, Osei 4, Özgür 3, Orçun, Onur
Fenerbahçe Ülker: Jerrells 6, Kaya 6, Gist 8, Hakan 4, Bogdanoviç 30, Tomas 8, Oğuz 10, Mirsad 5, Berkay, Erbil 2
1. periyot: 9-19
Devre: 44-25 (Fenerbahçe Ülker lehine)
3. periyot: 41-52


Kaynak : NTVSPOR

Leave a Reply