Real Madrid, Barcelona'yı devirdi ve lider oldu

ACB Ligi'nde 14. hafta karşılaşmasında Real Madrid, Barcelona'yı 78-74 mağlup etti. Madrid temsilcisi 11. galibiyetini elde ederken, Barcelona da 3. yenilgisini aldı.

Real Madrid takımında Jaycee Carroll, 13'ü ilk yarıda olmak üzere maçı 16 sayıyla tamamladı. Ante Tomic de rakip potaya 16 sayı bırakırken, Carlos Suarez 11 sayı ve Martynas Pocius da 10 sayı üretti.

Barcelona Regal'de ise Pete Mickeal 14 sayıyla takımının en skorer ismi oldu. Juan Carlos Navarro'nun sakatlığı sebebiyle oynamadığı karşılaşmada Mickeal'e 13 sayıyla Marcelinho Huertas ve 12 sayıyla da Boniface Ndong yardım etti.

Real Madrid bu galibiyetle, Barcelona'nın ezici üstünlüğüne de son nokta koydu. Son 12 maçta rakibi karşısında 1 galibiyeti bulunan Real Madrid, galibiyetin ardından liderlik koltuğuna da oturmayı başardı.

Karşılaşmanın ilk çeyreğini 18-16 önde tamamlayan Real Madrid, ikinci çeyrekte farkı açtı. Rakip potaya, 10 dakikalık zaman diliminde 30 sayı bırakan Eflatun-beyazlılar, soyunma odasına 48-36 üstünlükle gitti.

Üçüncü çeyrekte farkı kapatan Barcelona, son çeyrekte skorda dengeyi kurmasına rağmen son dakika içerisinde hücumlardan boş dönünce öne geçmesi şansını değerlendiremedi ve mücadeleden 78-74 mağlup ayrıldı.


Kaynak : NTVSPOR

Leave a Reply