Kadınlar All Star 2012 kadrosu açıklandı

İzmir'de 8 Ocak Pazar günü yapılacak Kadınlar All Star 2012 organizasyonunun kadrosuna seçilen oyuncular açıklandı.

Ataköy Sheraton Otel'de düzenlenen basın toplantısında konuşan Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Kadın Basketbolundan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Julide Sonat, kariyerli yabancı oyuncular ve kaliteli Türk oyuncularla, kadın basketbolunda dünyanın en iyi liglerinden birine sahip olduklarını, All Star'ın İzmirlilerle birlikte coşku içinde yapılacağını söyledi.

TBF Genel Sekreteri Ali Özsoy, kadın basketbolunda 2011'i değerlendirirken, Türk basketbolunun kadınlarda geleceğe çok ümitle baktığını kaydetti.

TBF Ligler Direktörü Ahmet Araşan ve TBF Ligler Koordinatörü Ayhan Özgümüş de basın toplantısında organizasyon hakkında bilgiler verdi.

Fenerbahçe Başantrenörü Georgios Dikaioulakos, Fenerbahçeli basketbolcular Nevin Nevlin ve Zane Tamane ile Beşiktaşlı basketbolcu Yasemin Horasan da All Star'da yer alacakları için mutlu olduklarını söylediler.

41 BİN 61 OY KULLANILDI
TBF Ligler Direktörlüğü resmi internet sitesinde yapılan oylamada, 47 bin 61 oyun kullanıldığı, All Star kadrosunun seçiminde oylamanın yanı sıra basın mensupları ve antrenörlerin seçimlerinin de dikkate alındığı belirtildi.

İzmir Karşıyaka Spor Salonu'nda 8 Ocak Pazar günü saat 14.00'te başlayacak organizasyonda, ''Türk ve yabancılar karması'' diye ayrım yapılmayacağı, oyuncuların beyaz ve kırmızı takımlarda karışık olarak yer alacağı kaydedildi. All Star'da 3 sayı ve yetenek yarışması da yapılacak.

Oyuncuların hangi takımda yer alacağı ise 7 Ocak Cumartesi günü İzmir Swiss Otel'de yapılacak kokteylde belirlenecek.

All Star organizasyonunda Model grubunun mini bir konser vereceği, Macaristan'ın dünyaca ünlü akrobatik basketbol şov ekibi ''Face Team''in de özel bir gösteri yapacağı ifade edildi.

KADROLAR
Fenerbahçe ve Galatasaray Medical Park takımlarından 7'şer oyuncu Kadınlar All Star listesinde yer aldı.

Kadınlar All Star'da yer alacak antrenörler ve oyuncular şunlar:

Başantrenörler: Georgios Dikaioulakos (Fenerbahçe), Ceyhun Yıldızoğlu (Galatasaray Medical Park)

Yardımcı antrenörler: Atilla Keskin (Ceyhan Belediyesi), Kaan Artun (Samsun Basketbol), Aydın Uğuz (Fenerbahçe), Hakan Acer (Galatasaray Medical Park)

Kadınlar All Star 2012'de yer alacak yıldızlar:

Alba Torrens, Bahar Çağlar, Diana Taurasi, Epiphany Prince, Işıl Alben, Sylvia Fawles, Şaziye İvegin (Galatasaray Medical Park), Angel McCoughrty, Birsel Vardarlı, Esmeral Tunçluer, Nevin Nevlin, Nevriye Yılmaz, Penny Taylor, Zane Tamane (Fenerbahçe), Kelly Miller, Melike Bakırcıoğlu (Samsun Basketbol), Courtney Paris, Nilay Kartaltepe (BOTAŞ Spor), Ashley Walker, Natasha Lacy (Ceyhan Belediyesi), Yasemin Horasan (Beşiktaş), Gülşah Akkaya (Optimum TED Ankara Kolejliler), La Toya Sanders (Kayseri KASKİ Spor), Sheena Mosch (Homend Antakya), Tuğba Palazoğlu (Mersin Büyükşehir Belediyesi), Tuğba Talaslıoğlu (Tarsus Belediyesi)

Bu arada, All Star kadrosunda genç yetenekler kategorisinde ise Ayşe Cora (Galatasaray Medical Park) ve Merve Aydın'ın (İstanbul Üniversitesi) yer aldığı belirtildi.

Öte yandan, Torrens, Bahar Çağlar, Taurasi, Prince, Işıl Alben, Nevriye Yılmaz, Fawles, Şaziye İvegin ve Tuğba Talaslıoğlu'nun oynadıkları bölgeye göre oylamada ilk sıradan seçildiği bildirildi.

3 SAYI VE YETENEK YARIŞMALARI
Kadınlar All Star'da 3 sayı ve yetenek yarışmalarında yer alacak oyuncular ise şunlar:

3 SAYI:
Diana Taurasi (Galatasaray Medical Park), Dila Aşkın (Kayseri KASKİ Spor), Erin Lynn Thorn ve Gülşah Akkaya (Optimum TED Ankara Kolejliler), Esra Erden Atacan ve Roneeka Rayshell Hodges(İstanbul Üniversitesi), Shavonte Sade Zellous (Mersin Büyükşehir Belediyesi)

YETENEK YARIŞMASI:
Deniz Çolakoğlu ve Doğa Comba (Samsun Basketbol), Olcay Çakır (Fenerbahçe), Özge Yavaş (Optimum TED Ankara Kolejliler), Shannon Denise Bobbitt (Homend Antakya)


Kaynak : NTVSPOR

Leave a Reply