Guardiola: Tekrar kazanmak zorundayız

İspanya Kral Kupası çeyrek finali ilk maçında deplasmanda Real Madrid'e karşı oynayacak Barcelona'nın teknik direktörü Josep Guardiola, ''Sporda kredi yok, tekrar kazanmak gerek'' dedi.

Guardiola, düzenlenen basın toplantısında, son yıllarda Real Madrid'e karşı olan üstünlüklerinin hatırlatılması üzerine, ''Sporda kredi yok, tekrar kazanmak gerek. Şimdiye kadar yaptıklarımız çok iyi ama yeniden kazanmak gerek. Kredimiz varmış gibi düşünemeyiz. Benim de kaybedecek çok şeyim var. Herkesin kabedecek çok şeyi var'' ifadesini kullandı.

Santiago Bernabeu Stadı'na kazanmak için çıkacaklarını vurgulayan Guardiola, ''180 dakikalık bir maç olduğunu unutmamaya çalışacağız ama rövanş maçını düşünerek oynarsak haşlanırız. Madrid'in ceza sahası dışından iyi şutlar çeken futbolcuları var, duran toplarda iyiler. İyi bir sonuç elde etmek için tek yol, maçı kazanmak için oynamak, topa sahip olmak ve onların kontra ataklarına karşı gerekli kriterleri yerine getirmek'' diye konuştu.

Guardiola, Barcelona tarafından dile getirilen hakem hatalarıyla ilgili görüşünün sorulması üzerine, ''Hakemlerin görevi çok zor. Yarınki maçı milyonlarca insan izleyecek ve hata yapmak istemeyeceklerdir. Ben ve futbolcularım da aynı şekilde hata yapmak istemeyeceğiz. Futbol her seferinde daha hızlı ve ben futbolcularımdan bunu anlamalarını istiyorum. Ben hakemlere ne yapacaklarını söyleyemem. Herkes biliyor ki 4 yıldır hakemler hakkında tek bir şey söylemedim. Bir çok kez bizim maçımızı yöneten hakemin bile kim olduğunu bilmiyorum'' ifadelerini kullandı.

Barcelona Teknik Direktörü Guardiola, Real Madrid karşısında kalede ikinci kaleci Pinto'nun görev yapacağını belirtti.

Leave a Reply