Sponsoru Gatorade'in reklamı için 5 saat kamera karşısında kalan olimpiyat şampiyonu Jamaikalı sprinter Usain Bolt, 100 metrede yarışmanın reklam filmi çekmekten kolay olduğunu söyledi.

Bolt, spor dünyasından birçok yıldızın katıldığı reklam çekiminin ardından Reuters'a yaptığı açıklamada, sette 5 saatten fazla kaldığını belirterek, ''100 metre çok daha kolay. Çok çok daha kolay'' dedi.

Reklam çekimine basketbolcu Dwyane Wade, tenisçi Serena Williams, yüzücü Ryan Lochte ve futbolcu Abby Wambach da katıldı.

2012 Londra olimpiyatlarında 100 ve 200 metrede altın madalyayı hedeflediğini belirten Bolt, gelecek aydan itibaren yarışlara başlayacağını, geçen yılın sakatlığı nedeniyle iyi başlamadığını ancak yılı iyi kapattığını söyledi.

Bolt, 2011 Dünya Atletizm Şampiyonasında kendisinin hatalı çıkış nedeniyle diskalifiye olduğu 100 metrede altın madalyayı kazanan vatandaşı Yohan Blake'e karşı yarışmasının kendisi için özel bir anlamı olmadığını ifade etti.

Bolt, ''Bence bunun diğerlerine karşı yarışmaktan farkı yok. Benim için bir şeyi değiştirmez. Bu bana göre bir iş. Bu yüzden gidip Yohan'a karşı yarışmam gerekiyorsa, yarışırım'' dedi.

Blake'e henüz hiç geçilmeyen 25 yaşındaki Bolt, idmanlarını kendisinden 3 yaş küçük olan Blake ile birlikte yapıyor.

Kaynak : NTVSPOR

Categories:

Leave a Reply