Beko All-Star'ın yıldızları belli oldu

Trabzon'da 22 Ocak Pazar günü yapılacak Beko All Star 2012 organizasyonunda yer alacak yerli ve yabancı yıldızlar karması ile teknik heyetler belli oldu.

Ataköy Sheraton Oteli'nde yapılan basın toplantısında konuşan Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Asbaşkanı İmran Işıldar, coşkulu ve heyecanlı bir ligin arasında, Trabzon'da güzel bir All-Star karşılaşması yapılacağını söyledi.

TBF Genel Sekreter Ali Özsoy ise basketbolun güzellikleriyle dolu bir hafta sonu geçirmek için Trabzon'da toplanacaklarını kaydetti.

TBF Ligler Koordinatörü Ayhan Özgümüş de organizasyon hakkında bilgiler verdi.

SARICA: BİRAZ SIKINTILI BİR DÖNEME DENK GELDİ
All-Star organizasyonunda Türk Yıldızlar Karması'nın başantrenörlüğünü yapacak olan Anadolu Efes'in başantrenörü Ufuk Sarıca, güzel bir organizasyon olacağını söyledi.

Sarıca, ''All Star'ın zamanlaması konusunda bir rahatsızlık duydunuz mu?'' şeklindeki soru üzerine, ''6-7 takımımız Avrupa'da hafta arasında zorlu maçlara çıkacak. Tarih itibariyle biraz sıkıntılı bir döneme denk geldi. Perşembe maç oynuyoruz, Cumartesi-Pazar antrenman yapamıyorsunuz. Belki tek günde, Cumartesi günü yapılsaydı, çok büyük sıkıntı yaratmazdı'' diye konuştu.

Basın toplantısında yer alan Galatasaray Medical Park Menajeri Gökhan Üçoklar, sarı-kırmızılı basketbolcular Furkan Aldemir ve Joshua Shipp, Trabzonsporlu basketbolcular Jonathan Gibson ve Elton Brown, Olin Edirneli Vladimir Stimac ve Anadolu Efesli Cenk Akyol, keyifli bir organizasyon olacağını, All-Star'da yer almaktan dolayı çok mutlu olduklarını ifade ettiler.

YILDIZLAR KARMASI
Beko All-Star 2012 organizasyonunda, Fenerbahçe Ülker, Anadolu Efes ve Beşiktaş Milangaz'dan 4'er oyuncu yer alacak.

TBF Ligler Direktörlüğü resmi internet sitesinde yapılan, basın mensupları ve Beko Basketbol Ligi antrenörlerinin seçimlerinin de dikkate alındığı oylamada, 94 bin 840 oy kullanıldığı belirtildi.

Trabzon Hayri Gür Spor Salonu'nda yapılacak organizasyonda, yerli ve yabancı yıldızlar karmasının teknik heyeti ve kadroları şöyle:

TÜRK YILDIZLAR KARMASI
Başantrenör: Ufuk Sarıca (Anadolu Efes)
Antrenör: Ekrem Memnun (Anadolu Efes)
Menajer: Gökhan Üçoklar (Galatasaray Medical Park)
Oyuncular: Ümit Sonkol (Aliağa Petkim), Cenk Akyol, Sinan Güler (Anadolu Efes), Can Akın (Beşiktaş Milangaz), Soner Şentürk, Altan Erol (Erdemir), Emir Preldzic, Oğuz Savaş, Kaya Peker (Fenerbahçe Ülker), Furkan Aldemir (Galatasaray Medical Park), Nedim Yücel, Ali Karadeniz (Türk Telekom)

YABANCI YILDIZLAR KARMASI
Başantrenör: Ergin Ataman (Beşiktaş Milangaz)
Antrenör: Yağızer Uluğ (Beşiktaş Milangaz)
Menajer: Ferhat Şoför (TOFAŞ)
Oyuncular: Sasha Vujacic, Dusko Savanovic (Anadolu Efes), Guy Fischer (Antalya Büyükşehir Belediyesi), Carlos Aroyyo, Zoran Erceg, Mensah Bonsu (Beşiktaş Milangaz), James Gist (Fenerbahçe Ülker), Jaka Lakovic, Joshua Shipp (Galatasaray Medical Park), Jonathan Gibson, Elton Brown (Trabzonspor), Vladimir Stimac (Olin Edirne), Bradley Buckman (TOFAŞ)

3 SAYI VE SMAÇ YARIŞMASI
All-Star organizasyonunda 3 sayı ve smaç yarışmaları da yapılacak.

Smaç yarışmasına Doğuş Balbay (Anadolu Efes), Mensah Bonsu (Beşiktaş Milangaz), James Gist (Fenerbahçe Ülker), Joshua Shipp (Galatasaray Medical Park), Vincent Grier (Mersin Büyükşehir Belediyesi) ve Kerem Özkan (Trabzonspor) katılacak.

3 sayı yarışmasında ise Sasha Vujacic (Anadolu Efes), Guy Fischer ve Stevan Jelovac (Antalya Büyükşehir Belediyesi), Zoran Erceg (Beşiktaş Milangaz), Jonathan Gibson (Trabzonspor) ve Melvin Sanders (Hacettepe Üniversitesi) mücadele edecek.

Gripin'in mini bir konser vereceği organizasyonda, ünlü Fransız basketbol akrobasi grubu Crazy Dunkers ve Rus Khimki Dans Grubu da gösterileriyle basketbolseverleri coşturacak.

Leave a Reply