Galatasaray Medical Park Top 16 biletini kaptı

Galatasaray Medical Park, THY Euroleague D Grubu 9. maçında Slovenya temsilcisi Union Olimpija ile Abdi İpekçi Spor Salonu’nda karşılaştı.

Karşılaşmanın başından sonuna kadar rakibinden üstün bir oyun sergileyen Galatasaray Medical Park, salondan 80-59 galip ayrıldı ve Top 16’ya kalmayı garantiledi.

THY Euroleague’de Galatasaray Medical Park, NTV Spor’dan canlı yayınlanan karşılaşmaya hızlı başladı. Bulduğu kolay sayılarla oyunun kontrolünü ele geçiren sarı kırmızılılar, ilk 3 dakikayı 11-5 önde geçti. Farkı 8 sayıya kadar çıkaran temsilcimiz, Boris Rothbart’ı durduramayınca Union Olimpija farkı eritti. Aranın kapanmasına rağmen rakibinin öne geçmesine izin vermeyen Galatasaray Medical Park, ilk çeyreği 18-16 önde kapattı.

Karşılaşmanın ikinci çeyreği karşılıklı basketlerle başladı. Galatasaray Medical Park’ın arayı açmasına izin vermeyen Sloven ekibi, farkı 1 sayıya indirdi: 25-24. Jaka Lakovic ve Haluk Yıldırım’ın üst üste kaydettiği 3 sayılık basketlerle sarı kırmızılılar farkı yeniden 7 sayıya kadar çıkardı ve soyunma odasına da 39-35 üstün gitti.

Üçüncü çeyreğin ilk bölümünde ipleri elinde tutan Galatasaray Medical Park, Songaila ve Shipp’in basketleriyle ilk 4 dakika içinde farkı çift hanelere taşıdı: 47-37. Pota altından skor üretmekte zorlanmayan sarı kırmızılılar, savunma sertliğini de artırarak arayı açmaya devam etti ve son çeyreğe de 15 sayılık avantajla başladı: 59-44.

Son çeyreğe Furkan Aldemir’in etkili oyunuyla hızlı giren Galatasaray Medical Park, farkı 19 sayıya kadar çıkardı. Oyunun kontrolünü elinde tutan sarı kırmızılılar, oyun disiplininden kopan rakibi karşısında bu çeyrekte çok rahat bir oyun sergiledi ve maçı da 80-59 kazanarak Top 16’ya katılmayı garantiledi.

Galatasaray Medical Park'ta Jaka Lakovic 16 sayı, 3 ribaundla galibiyette büyük pay sahibi olurken, Luksa Andric ve Furkan Aldemir de 11'er sayıyla katkı yaptı. Konuk ekipte, Thompson'ın 21 sayı, 7 ribaundu ile Rothbart'ın 18 sayı ve 7 ribaundu galibiyet için yeterli olmadı.

GALATASARAY MEDİCAL PARK: 80 - UNİON OLİMPİJA: 59
Salon: Abdi İpekçi
Hakemler: Antonio Conde (İspanya), Marek Cmikiewicz (Polonya), Marko Juras (Sırbistan)
Galatasaray Medical Park: Ender 2, Lukas 4, Shipp 8, Songaila 8, Andric 11, Lakovic 16, Cevher, Shumpert 6, Tutku 9, Furkan 11, Haluk 5, Sertaç
Union Olimpija: Salin 5, Mocnik 3, Blazic, Thompson 21, Rothbart 18, Bertans 5, Kastrati 7, Morina, Micic
1. Periyot: 18-16
Devre: 39-35
3. Periyot: 59-44

Kaynak : NTVSPOR

Leave a Reply