Beşiktaş-Carvalhal kalıyor, Tayfur sportif direktör!

Beşiktaş, Tayfur Havutçu-Carlos Carvalhal sorununu dün tatlıya bağladı. Havutçu'yu kazanmak isterken, Carvalhal'ı kaybetmek istemeyen Beşiktaş yönetimi çözümü buldu. Dün yönetici Cengiz Zülffikaroğlu'nun eşlik ettiği Ümraniye Nevzat Demir Tesisleri'ndeki Havutçu-Carvalhal zirvesinden 'birlikte çalışma' kararı çıktı. İki teknik adam, "Beşiktaş'ın menfaatleri için el ele verir, birlikte çalışırız" dediler. Siyah-beyazlı yönetim, dava süresince sonuna kadar destek verme kararı aldığı Havutçu'ya bu dönemde bütün futbol takımlarının patronluğunu verdi ve Havutçu, Beşiktaş'ta futbolun genel direktörü oldu. Carvalhal da Havutçu'ya bağlı Beşiktaş A Takımı'nın teknik direktörü olarak görevine devam edecek.

İKİSİNİ DE KAYBETMEYELİM
Carvalhal sahaya takımın başında çıkacak. Saha içindeki kararlar Portekizli teknik adam tarafından verilecek. Ancak onun dışında kalan sorumluluk ve yetki Havutçu'da olacak. Bu uygulama sezon sonuna kadar devam edecek. Bu kararın alınmasında başkan Yıldırım Demirören'in, "İki iyi ve başarılı insan var. İkisini de kaybetmek istemiyoruz" şeklindeki tavrının etkili olduğu öğrenildi.

DUYGUSAL ANLAR

Havutçu-Carvalhal buluşmasında duygusal anlar yaşandı. Görüşmede Havutçu, Carvalhal'a dostça sarılarak yaptıkları için teşekkür etti. Havutçu, "Açıklamalarını takip ettim. Elini maketime attığın görüntü beni çok duygulandırdı. Birlikte çalışmaktan gurur duyarım" derken, Carvalhal da, "Seni aramızda görmek büyük mutluluk" karşılığını verdi.

Kaynak : Fatih Doğan / Sabah

Leave a Reply