Beşiktaş Milangaz Başantrenörü Ergin Ataman, Beko Basketbol Ligi'ndeki derbi maçta Galatasaray Medical Park karşısında çok değerli bir galibiyet aldıklarını belirterek, "Bu galibiyet ligde ne kadar iddialı olduğumuzun bir göstergesi" dedi.

"DAHA DA FARKLI KAZANABİLİRDİK"
Ataman, 73-65 kazandıkları maçın ardından düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada, galibiyetten dolayı oyuncularını kutlayarak, "Olağanüstü bir dikkat, olağanüstü bir konsantrasyonla maç için hazırladığımız stratejiyi harfiyen yerine getirdiler. Değişik bir taktik yaptık savunmada. Bu sezon ilk kez yaptık bu savunmayı ve bir günde hazırladık. Hücumda ise fazla top kaybı yapmadan, içeriyi iyi kullandık. Stratejik açıdan yüzde 100 başarılı bir maç oynadık. Takımımı kutluyorum. Daha da farklı kazanabilirdik, sonunda bir iki top kaybı yaptık, yorgunluk belirdi. Değerli bir galibiyet aldık. Bu galibiyet ligde ne kadar iddialı olduğumuzun bir göstergesi. Ayrıca sanırım bu galibiyetle üçüncü sıradan Galatasaray Medical Park'ın yeri olan ikinci sıraya çıkmış olduk" ifadelerini kullandı.

Tecrübeli antrenör, karşılaşmada verdikleri destekten dolayı siyah-beyazlı taraftarlara da teşekkür ederek, "Eksik olmamıza rağmen bugün buraya gelen 6-7 bin Beşiktaş taraftarına teşekkür ediyorum. Bu takım onların takımı, kişilerin takımı değil. Bazı oyuncularımız gitmiş olabilir, bazı oyuncularımız sakat olabilir. Ama sahada mücadele edenler siyah-beyaz forma ile mücadele ediyorlar" diyerek sözlerini sonlandırdı.

MAHMUTİ: GERÇEK OYUNUMUZU SERGİLEYEMEDİK
Galatasaray Medical Park Başantrenörü Oktay Mahmuti, Beşiktaş Milangaz karşısında gerçek oyunlarını sergileyemediklerini söyledi.

Galibiyetten dolayı siyah-beyazlı takımı tebrik eden Mahmuti, “Biz bütün maç boyunca kendi oyunumuzu oynamadık. İlk yarı savunmada yumuşak, gayretsiz, içeriksiz, yardımsız, genel görüntümüzden uzak bir mücadele sergiledik. Hücumda özellikle ikinci yarıda üç sayılık basketlerle işi çözmeye çalışabileceğimizi zannedik. Böyle bir oyun oynamamalıydık, sonunda kaybettik. Böyle içeriksiz oynadığınız zaman basketbolda mağlubiyetler kaçınılmazdır. Biz de sonunda bunu gördük” dedi.


Kaynak : NTVSPOR

Leave a Reply