8 kişi tahliye edildi

Özel yetkili İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi, futbolda şike iddialarına ilişkin davada, Serdal Adalı, Tayfur Havutçu, İbrahim Akın, Ümit Karan, Korcan Çelikay, Abdurrahman Yakut, İskender Alın ve Ahmet Ateş'in tahliyesine karar verdi.

İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi, davaya ilişkin tensip incelemesini tamamladı.

Özel yetkili İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi, 8 kişinin tahliyesine ilişkin kararında, 6250 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanunda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun'un da göz önüne alındığını bildirdi.

İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi Beşiktaş Jimnastik Kulübü(BJK) yöneticisi Serdal Adalı ve teknik direktörü Tayfur Havutçu, eski Diyarbakırspor Başkanı Abdurrahman Yakut, BJK Protokol Müdürü Ahmet Ateş, sözleşmesi fesh edilen Eskişehirspor sportif direktörü Ümit Karan, futbolcular İbrahim Akın, İskender Alın ve Korcan Çelikay'ın üzerine atılı suçun vasıf ve mahiyetini, mevcut delil durumunu, ayrıca 6250 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanunda Değişiklik Yapılması Hakkındaki Kanun'u göz önüne alarak tahliyelerine hükmetti.

İLK DURUŞMA 14 ŞUBAT'TA
Futbolda şike iddialarına ilişkin 31'i tutuklu 93 kişi hakkında açılan davanın ilk duruşması, 14 Şubat 2012 tarihinde Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'nde yapılacak.

İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi, davanın ilk duruşmasının 14 Şubat 2012'de Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'ndeki salonda yapılmasını kararlaştırdı.

28 KİŞİNİN STADLARA GİRİŞ YASAĞI KALDIRILDI
Futbolda Şike Soruşturması kapsamında aralarında Sercan Yıldırım ve Hikmet Karaman'ın da aralarında buluduğu 28 kişinin stadlara giriş yasağı kaldırıldı.

36 KİŞİNİN STADLARA GİRİŞ YASAĞI DEVAM EDİYOR
Öte yandan, Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener ile Göksel Gümüşdağ’ın da aralarında bulunduğu 36 kişinin stadlara giriş yasağı devam ediyor.

Kaynak : NTVSPOR

Leave a Reply